Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

ZŠ a MŠ Krušovice‚ okres Rakovník

Školní družina

Školní družina je v provozu ráno od 7. 00hodin do 7. 30hodin. 

Odpolední provoz končí v 16. 00hodin.

Každé pondělí od 13. 30 do 14. 30hodin se v rámci školní družiny koná "Hodina pohybu navíc", která je určena pro všechny děti 1. - 3. ročníku.

***

Směrnice o stanovení úplaty ve školní družině pro školní rok 2017/2018

je k nahlédnutí ZDE.

***

Vyzvedávání děti do 13,30h a poté až po 15 hodině z důvodu programu ŠD a pobytu venku. Děkujeme za pochopení.

Telefonní číslo do ŠD je stejné jako do školy.

Po vánočních prázdninách si děti užívají hraček, zejména nové stavebnice.

 

Podzim v družině.

 

***

V zimě stavíme sněhuláky...jezdíme na saních, bobech...

Podzim v družině

Hrajeme si s kaštany a přírodninami.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Léto

Kromě vycházek do přírody, her na hřišti, zpívání písniček děti vyrábějí modelínové potraviny, hrají s na obchod, zdobí kamínky (rybky) nebo si hrají s maňásky divadelní představení pro kamarády.

 

Jaro

Výzdoba školy na jaře.

  

V květnu chystáme dárečky pro maminky.

***

K 30. 4. jsme vyráběli různé čarodějnice.

Vyráběli jsme vajíčka, beránky z různých materiálů, velikonoční přání. Chodíme ven, sledujeme změny přírody, poznáváme jarní květiny.
 

Zima

Využili jsme sněhu a vydali se na kopec nad Krušovice. Fotky z akce najdete ZDE.

Podzim

V lese...

******

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------yes----------------------------------------------------------------

2014/2015

 

Měli jsme také týden ve znamení květin.

Barča s Anetkou postavily z kostek krásný hrad.

V květnu jsme měli Indiánský týden. Podporovali jsme hlavně spolupráci ve větších skupinách. Děti stavěly indiánské týpí, vytvářely totem. Udělali jsme ohniště, každý, kdo chtěl, si vyrobil čelenku, náhrdelník s pravými pery. Na fotkách jsou děti, které se ozdobily vlastními výrobky.

Poslední dubnový týden jsme nazvali "čarodějnický".

***

Další dny jsme se věnovali "ptačímu" a "květinového" týdnu.

  

 

Jarní týdny jsme si užili také ve znamení týdnu knihy. Děti si vytvářely vlastní knížečky, dělaly si loutky, hrály divadélka a vyráběly si záložky do knih.

 

Proběhl u nás "Masopustní týden" - vytvářeli jsme nejrůznější masky a klauny. V pátek se děti proměnily v pavouky.

 

3. týden má název "Vločkohraní". Také vločky se dají vyrobit i z různých materiálů. Z trubiček, ze špachtlí, z čističů uší, dají se vykreslit, vystříhat...

 

 

2. týden jsme nazvali "Týden se sněhulákem". Vyrábíme sněhuláky z papíru, ze špachtlí, s kelímků, z krabiček, z modelíny. Tvořili jsme i "jedlého" sněhuláka.

 

  

1. týden v lednu jsme si povídali o Vánocích a také jsme vyráběli kalendáře na nový rok. Všem se povedli. (Fota lze zvětšit.)

   

2015

Druhý a třetí prosincový týden vyrábíme dárečky, přání, výzobu k probíhajícímu adventu. 

V pondělí 15. 12. jsme nazdobili stromeček a vyráběli jsme zlaté a stříbrné svícny ze skleniček.

První týden v prosinci věnujeme přípravám na Mikuláše. Vyrábíme masky čertů, skládané postavičky Mikuláše i andělů, adventní věnce z různých materiálů. Naučíme se i básničku pro Mikuláše. 

Jak si děti hrají navzájem divadlo z vlastně vyrobených loutek je vidět na fotkách.(Fota lze zvětšit.)

  

Poslední listopadový týden jsme si hráli divadlo, vyráběli jsme loutky na špejli, četli jsme si z nové knížky básniček od M. Kratochvíla.

 

 

12. týden Chystáme týden se zvířátky. Budeme vyrábět různá zvířátka z rozličných materiálů.

11. týden Pro velký zájem dětí jsme ještě pokračovali s listohraním.  Vyrobili jsme si karty listů, obtisky, hráli jsme si s barvami. V pátek jsme si vyrobili krásné koruny a děti se proměnily v dýňové prince a princezny. smiley

    

 

Stále čteme knihu M. Kratochvíla na pokračování. 

10. týden nás čekají hrátky s podzimním listím. Lístečkový týden nám pomůže opět ozdobit nejen třídu šk. družiny, ale také chodby.

8. týden bude patřit strašidelným námětům. Věřím, že Halloweenský týden děti bavil. Děti vyráběly netopýry, kostlivce, čarodějnice a strašidla. Stříhaly, skládaly a slepovaly puzzle - dýni. devil

7. týden se věnujeme ježkům. Tvoříme společný obraz, vyrábíme ježky s papírů, z modelíny, stříháme, lepíme a hlavně se dobře bavíme.

6. týden byl ve znamení kaštánků, vyráběli jsme různá zvířátka, postavičky z kaštanů, koření, špejlí, látek.

Pátý týden se děti těšily z poznávání hub, skládanky z origami a modelování. Také jsme se vydali do lesa a poměrně hodně hub jsme nasbírali. Poté jsme je určovali podle atlasů.

Čtvrtý týden bude ve znamení brambor. Vyráběli jsme tiskátka i panáčky bramboráčky, ježky. 

Třetí týden byl nazván Jablkový. Vyráběli jsme plastická jablka, obtiskávali poloviny jablek 

Více smajlíků ke staženíhodně jsme ochutnávali. Děti byly nadšené a ovoce jim chutnalo. Zazpívali jsme si písničku Koulelo se, koulelo.

Druhý týden jsme zaměřili na kamarádské vztahy, vzájemné poznávání se a spolupráci. Šikovnější děti pomáhají a učí své kamarády např. novým způsobům pletení náramků z gumiček. Hrajeme společně hry. Učíme se písničku o kamarádech a společně tvoříme výzdobu školy a družiny. Ve středu jsme vyráběli obří chobotnici.wink

 

První týden jsme se věnovali vzpomínkám na prázdniny a na mořský svět. Vyráběli jsme rybky, chobotnice, učili jsme se krerslit delfíny, četli jsme si o mořských příšerách wink.

°°°

Na letošní rok jsme se nachystali s oblíbenou novinkou - gumičkováním. Výtvory dětí dokumentujeme.

....................

Dle počasí chodíme s dětmi na vycházky do přírody, na hřišti hrajeme hry (míčové, cvrnkání kuliček, skáčeme gumu), využíváme prolézaček a pískoviště. 

Poznáváme stromy a květiny, pozorujeme změny v přírodě.

Ve třídě s dětmi vyrábíme dárečky, hračky, zdobíme třídu i školu, zpíváme, čteme si pohádky i pověsti, povídáme si o zajímavostech a podobně. Děti procvičují stříhání a lepení, pracují s různými materiály. Mají k dispozici mnoho dětských časopisů a knih na prohlížení, čtení, luštění... Mohou využívat bohatý výběr stolních a společenských her, které se snažíme dle možností obměňovat. 

   

Jsme rádi, že je o družinu stálý zájem a dětem se u nás líbí i po vyučování.

TOPlist
Google Maps auf Homepage einbinden